KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 16416197

nr 1641 6197

Ragnar Sandberg

(1902-1972), Sverige

Tusch, Modellstudie, Monogramsignerad, Daterad 7. 4. 51. Bildmått: 26x15 cm, yttermått inklusive ram: 43x29,5

Ragnar Sandberg, svensk målare och grafiker född 1902, död 1972.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 9 september 2024
kl 20:12:43

Ragnar Sandberg

Läs mer om Ragnar Sandberg